BALTORO

Wszystkich zainteresowanych aktywnym spędzeniem czasu, poszukujących dawki adrenaliny i nowych wyzwań zapraszamy na Peron Baltoro.

Jest to jedyna taka Boulderownia na Podkarpaciu zbudowana wspólnymi siłami członków i sympatyków RKW oraz przy wsparciu sponsorów.

Nasza nowa ściana powstała na terenie dworca kolejowego w Rzeszowie w dawnej hali obrabiarek, która została zaadaptowana na obiekt sportowy. Znajdziecie w nim mnóstwo metrów kwadratowych paneli wspinaczkowych o zróżnicowanym kącie nachylenia na których regularnie zmieniane są kolorowe bouldery (drogi wspisnaczkowe) o zróżnicowanym poziome trudności.

Specjalnie dla najmłodszych wydzieliliśmy strefę dla dzieci, w której ściany wyglądają jak prawdziwa dżungla z czasów dinozaurów. Tam każdy maluch może wspiąć się na tyranozaura lub polecieć na pterodaktylu.

Wszystkie panele boulderowe są wysokie na 4,5 – 5 metrów z asekuracją w postaci grubych, komfortowych materacy.

Do uprawiania bulderingu jedyne czego potrzebujecie to strój sportowy,motywacja i dobre chęci.

Jesteśmy dla Was otwarci przez 7 dni w tyg od 16.00 do 22.30

Zapraszamy na sekcje wspinaczkowe!

W CW Baltoro dowiesz się również o działalności RKW, wszelkich eventach i wspólnych wyjazdach wspinaczkowych na które ZAPRASZAMY!

REGULAMIN KORZYSTANIA Z CENTRUM WSPINACZKOWEGO „BALTORO” ORAZ INNYCH SAL KLUBOWYCH

Operatorem Ścianki Wspinaczkowej „Peron Baltoro” mieszczącej się przy ul. Kochanowskiego 19a w Rzeszowie jest Rzeszowski Klub Wysokogórski.

PRZEPISY OGÓLNE

§ 1

Wspinanie rozpocząć można dopiero po uprzednim opłaceniu biletu wstępu (według cennika) i zarejestrowaniu w recepcji u obsługi ściany.

§ 2

Warunkiem koniecznym rozpoczęcia wspinania jest zapoznanie się z regulaminem, dodatkowo osoby poniżej 18 roku życia zobowiązane są do dostarczenia oświadczenia od rodziców lub prawnych opiekunów o zgodzie na korzystanie ze ścianki Klubowej.

§ 3

Na terenie ścianki nie wolno spożywać alkoholu oraz palić papierosów – osoby będące pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających będą wypraszane.

§ 4

Każdy z korzystających ze ścianki przyjmuje do wiadomości, że uprawianie sportów wspinaczkowych, w tym wspinaczka na sztucznych ściankach może być źródłem kontuzji, urazów oraz w skrajnych przypadkach śmierci – nawet przy zachowaniu wszelkich reguł bezpieczeństwa.

Każdy z uczestników korzysta ze ścianki na własna odpowiedzialność.

§ 5

Odzież i obuwie wejściowe na czas treningu należy pozostawić w szatni. Udostępniający ściankę do treningu nie biorą odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w obiekcie Klubu. Rzeczy wartościowe można pozostawić w depozycie w recepcji. Obowiązuje bezwzględny zakaz wspinania się w obuwiu wejściowym, na bosaka lub obuwiu nie sportowym.

§ 6

Dla utrzymania porządku i zachowania zasad bezpieczeństwa Kierownik Ścianki, Obsługa lub Zarząd, może wprowadzać zakazy korzystania z części ścianki lub zakazywać określonych form wspinaczki lub upominać poszczególnych uczestników. Za nieprzestrzeganie tych poleceń lub Regulaminu uczestnik może zostać poproszony o wyjście z sali. Bez zwrotu opłaty za korzystanie z ścianki.

§ 7

Dbamy o czystość i wszystkie śmieci zostawiamy w koszach na śmieci stosując zasady segregacji odpadów. Zabronione jest zostawianie prywatnych rzeczy wspinaczkowych po treningu na wieszaku.

§ 8

Organem administrującym bieżącą działalnością na ściance jest Kierownik Ścianki powoływany przez Zarząd RKW.

§ 9

Sprawy nieregulowane przez niniejszy regulamin są rozwiązywane przez Kierownika Ścianki lub Obsługę, na miejscu w trybie ostatecznym.

 

KORZYSTANIE ZE ŚCIANKI

§ 10

Asekurować innych, szczególnie z dolną asekuracją mogą wyłącznie osoby robiące to prawidłowo. Ocena należy do obsługi ścianki.

§ 11

W przypadku osób początkujących, wspinaczka oraz asekuracja z użyciem lin możliwa jest dopiero po dopuszczeniu przez obsługę lub pod jego bezpośrednią opieką. Osoba taka, za zgodą obsługi może wspinać się ( ale nie asekurować!!! ), asekurowana przez doświadczonego wspinacza

§ 12

Linę do uprzęży mocujemy za pomocą węzła ( ósemka ). Absolutnie zakazane jest wpinanie liny za pomocą karabinka.

§ 13

Asekurację prowadzimy za pomocą przyrządów asekuracyjnych z wyjątkiem ósemki oraz półwyblinki.

§ 14

Wspinaczka z górną asekuracją dozwolona jest na drogach, na których wiszą liny. UWAGA!!! liny do asekuracji górnej nie nadają się do wspinania z asekuracją dolną.

§ 15

Wspinaczka z górną asekuracją na drogach nie wyposażonych w liny na stałe, jest dozwolona pod warunkiem, że potencjalne odpadnięcie nie jest niebezpieczne i nie będzie zagrażać wspinającemu się i innym użytkownikom ścianki.

§ 16

Do wspinania z dolną asekuracją używamy wyłącznie lin dynamicznych.

§ 17

Wspinanie bez asekuracji dopuszczalne jest tylko w przeznaczonych do tego miejscach ( np. bulderownia ) wyposażonych w materace, UWAGA!!! – tylko do poziomu czerwonej linii oznaczonej na ścianie.

§ 18

Zabronione jest wszelkie postępowanie zagrażające bezpieczeństwu własnemu lub innych użytkowników  ściany, w szczególności:

-przeszkadzanie w asekuracji lub wspinaniu

-wspinanie nad lub pod inną osobą

-asekurowanie poza wyznaczoną strefą

§ 19

Do zmian w systemach asekuracji ( liny do asekuracji górnej ( wędki ), stanowiska, ekspresy itp ) oraz przekręcania i oznaczania chwytów upoważniona jest wyłącznie obsługa ściany.

§ 20

Wspinając się na ściance, nie wolno stawać na plakietki asekuracyjne, ani chwytać się ich.

§ 21

Nie wolno wspinać się, mając na sobie biżuterię (np. pierścionki, kolczyki, łańcuszki, itp).

§ 22

Bezpośrednio pod ścianą powinny znajdować się wyłącznie osoby aktualnie wspinające się oraz asekurujący.

§ 23

Wspinacze są obowiązani do używania wyłącznie sprzętu sprawnego technicznie, posiadającego atest (UIAA, CE, DIN).

§ 24

Zabrania się zbyt szybkiego opuszczania wspinaczy zjeżdżających pod ścianą.

§ 25

Zabronione jest wykorzystanie lin i innych urządzeń na hali niezgodne z ich prawidłowym przeznaczeniem, tj. huśtania się, wieszania, podnoszenia się na linie itp.

Pliki do pobrania:

Polityka Prywatności Rzeszowskiego Klubu Wysokogórskiego

Formularz Danych Osobowych

Oświadczenie Rodzica

Cennik Centrum Wspinaczkowego RKW – Baltoro

 

Lp. Rodzaj wejścia Ogólnie
1 Bilet jednorazowy (normalny) 18 zł
2 Bilet jednorazowy
(ulgowy – dzieci i studenci)
15 zł
3 Karnet kwartalny 5 wejść 80 zł
4 Karnet kwartalny 10 wejść 140 zł
5 Karnet miesięczny OPEN 135 zł
6 Happy Hours
sobota i niedziela 16:00-18:00
(wejście jednorazowe)
dorośli – 12 zł

dzieci – 8 zł

7 Wejście rodzinne 2+1 za 45 zł
8 Do 10 roku życia dzieci Członków RKW* wchodzą bezpłatnie

Na naszej ścianie posiadający kartę dużej rodziny płacą 50% mniej, ale zniżka ta obliczana jest od kwot podstawowych (promocje się nie sumują).

* Zwolnienie dotyczy tylko Członków Rzeszowskiego Klubu Wysokogórskiego, którzy opłacili składkę klubową do końca marca bieżącego roku.

 

Centrum Wspinaczkowe Baltoro otwarte jest codziennie od 16 do 22:30!

Centrum Wspinaczkowe „Peron Baltoro”

ul. Kochanowskiego 19a

35-201 Rzeszów

Otwarte codziennie od 16 do 22

https://www.facebook.com/CentrumWspinaczkoweBaltoroWRzeszowie

e-mail: baltoro.rzeszow@gmail.com

Tel. 535266599

Kontakt do instruktorów (sekcje, zajęcia indywidualne):

Sławek Barłóg – tel: 608114085 email: slawek@wspinacz.com
Artur Jagusztyn – tel: 791522599 email: artexj@gmail.com
Michał Kordoń – tel: 787467988 email: michal.kordon@o2.pl

Kontakt do osób prowadzących szkolenia z asekuracji na ściance z liną: 

Artur Jagusztyn – tel: 791522599 email: artexj@gmail.com
Edward Twardowski – tel: 502338620 email: editwardy@o2.pl
Sławek Barłóg – tel: 608114085 email: slawek@wspinacz.com

  1. Czy podana cena wejściówki jest za godzinę czy za pobyt?

Cena dotyczy wejściówki na ścianę, płacisz raz i możesz wspinać się na obiekcie aż do zamknięcia.

  1. Jakie są godziny otwarcia ścianki?

CW Baltoro czynne jest codziennie od 16 do 22. Informacje o zamknięciu ścianki np. z powodu święta pojawiają się na naszym Facebooku.

  1. Co potrzebuję zabrać na ściankę wspinaczkową?

Do wspinaczki na początek potrzebne będzie Ci wygodne obuwie zmienne oraz strój sportowy.

  1. Czy muszę umawiać się wcześniej, żeby przyjść na ściankę?

Na ściankę można przyjść w dowolnym momencie bez wcześniejszego umawiania się. Kontakt wymagany jest tylko w przypadku chęci wzięcia udziału w szkoleniu z asekuracji.

  1. Jak mogę umówić się na szkolenie z asekuracji?

W takim przypadku należy kontaktować się bezpośrednio z jednym z naszych instruktorów. Listę instruktorów i operatorów znajdziesz tutaj: http://rkw.org.pl/baltoro-rzeszow/ w zakładce kontakt.

  1. Jakie są sposoby płatności?

Na ściance oprócz tradycyjnej gotówki można płacić kartą. Wejściówki odbywają się także na karty Benefit Multispor, OK System i Fit Profi

Cennik CW Baltoro: http://rkw.org.pl/baltoro-rzeszow/. Honorujemy Kartę Dużej Rodziny z którą macie u nas 50% zniżki.

  1. Jaki jest minimalny wiek dziecka, które może zacząć wspinaczkę?

Dzieci w wieku 3 lat mogą już próbować swoich sił na ściankach boulderowych ( z asekuracją w postaci materaca). Proszę pamiętać, że dziecko, które przebywa na ściance wspinaczkowej pozostaje nadal pod Państwa opieką.

  1. Jak zapisać się na sekcje/zajęcia indywidualne?

Zajęcia i sekcje prowadzone są przez instruktorów, należy kontaktować się bezpośrednio z nimi. Listę instruktorów znajdziesz tutaj: http://rkw.org.pl/baltoro-rzeszow/ w zakładce kontakt.

  1. Czy można na miejscu wypożyczyć sprzęt wspinaczkowy?

Na ściance do Państwa dyspozycji dostępne są uprzęże wspinaczkowe (również uprzęże pełne dla dzieci), przyrządy asekuracyjne oraz liny do wspinania z górną asekuracją.