Peron Baltoro

Wszystkich zainteresowanych aktywnym spędzeniem czasu, poszukujących dawki adrenaliny i nowych wyzwań zapraszamy na Peron Baltoro.

Jest to jedyna taka Boulderownia na Podkarpaciu zbudowana wspólnymi siłami członków i sympatyków RKW oraz przy wsparciu sponsorów.

Nasza nowa ściana powstała na terenie dworca kolejowego w Rzeszowie w dawnej hali obrabiarek, która została zaadaptowana na obiekt sportowy. Znajdziecie w nim 250 metrów kwadratowych paneli wspinaczkowych o zróżnicowanym kącie nachylenia na których regularnie zmieniane są kolorowe bouldery (drogi wspisnaczkowe) o zróżnicowanym poziome trudności.

 

Specjalnie dla najmłodszych wydzieliliśmy strefę dla dzieci, w której ściany wyglądają jak prawdziwa dżungla z czasów dinozaurów. Tam każdy maluch może wspiąć się na tyranozaura lub polecieć na pterodaktylu.

Wszystkie panele boulderowe są wysokie na 4,5 – 5 metrów z asekuracją w postaci grubych, komfortowych materacy.

Do uprawiania bulderingu jedyne czego potrzebujecie to strój sportowy,motywacja i dobre chęci.

Jesteśmy dla Was otwarci przez 7 dni w tyg od 16.00 do 22.00

Zapraszamy na sekcje wspinaczkowe!

Na Peronie Baltoro dowiesz się również o działalności RKW, wszelkich eventach i wspólnych wyjazdach wspinaczkowych na które ZAPRASZAMY!

Regulamin korzystania ze ścianki wspinaczkowej Rzeszowskiego Klubu Wysokogórskiego – „Peron Baltoro”

Operatorem Ścianki Wspinaczkowej „Peron Baltoro” mieszczącej się przy ul. Kochanowskiego 19a w Rzeszowie jest Rzeszowski Klub Wysokogórski.

PRZEPISY OGÓLNE
§ 1

Wspinanie rozpocząć można dopiero po uprzednim opłaceniu biletu wstępu (według cennika) i zarejestrowaniu w recepcji u obsługi ściany.

§ 2

Warunkiem koniecznym rozpoczęcia wspinania jest zapoznanie się z regulaminem, dodatkowo osoby poniżej 18. roku życia zobowiązane są do dostarczenia oświadczenia od rodziców lub prawnych opiekunów o zgodzie na korzystanie ze ścianki Klubowej.

§ 3

Na terenie ścianki nie wolno spożywać alkoholu oraz palić papierosów – osoby będące pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających będą wypraszane.

§ 4

Każdy z korzystających ze ścianki przyjmuje do wiadomości, że uprawianie sportów wspinaczkowych, w tym wspinaczki na sztucznych ściankach może być źródłem kontuzji, urazów oraz w skrajnych przypadkach śmierci – nawet przy zachowaniu wszelkich reguł bezpieczeństwa.
Każdy z uczestników korzysta ze ścianki na własną odpowiedzialność.

§ 5

Odzież i obuwie wejściowe na czas treningu należy pozostawić w szatni. Istnieje możliwość skorzystania z szafek zamykanych na kluczyk lub kłódkę. W przypadku zgubienia kluczyka pobierana będzie opłata w wysokości 25 zł. Udostępniający ściankę do treningu nie biorą odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w obiekcie Klubu. Rzeczy wartościowe można pozostawić w depozycie w recepcji.
Obowiązuje bezwzględny zakaz wspinania się w obuwiu wejściowym, na bosaka lub obuwiu niesportowym. Wejście na halę wspinaczkową możliwe jest wyłącznie w obuwiu zmiennym.

§ 6

Dla utrzymania porządku i zachowania zasad bezpieczeństwa Kierownik Ścianki, Obsługa lub Zarząd, może wprowadzać zakazy korzystania z części ścianki, zakazywać określonych form wspinaczki lub upominać poszczególnych uczestników. Za nieprzestrzeganie tych poleceń lub Regulaminu uczestnik może zostać poproszony o wyjście z sali – bez zwrotu opłaty za korzystanie ze ścianki.

§ 7

Dbamy o czystość i wszystkie odpady zostawiamy w koszach na śmieci stosując zasady segregacji odpadów. Zabronione jest zostawianie prywatnych rzeczy wspinaczkowych po treningu na wieszakach lub w szafkach.

§ 8

Organem administrującym bieżącą działalnością na ściance jest Kierownik Ścianki powoływany przez Zarząd RKW.

§ 9

Sprawy nieregulowane przez niniejszy regulamin są rozwiązywane przez Kierownika Ścianki lub Obsługę na miejscu w trybie ostatecznym.

Pliki do pobrania:

Polityka Prywatności Rzeszowskiego Klubu Wysokogórskiego

Formularz Danych Osobowych

Oświadczenie Rodzica

Regulamin użytkowania sauny

Jeżeli jesteście zainteresowani udziałem w sekcjach prowadzonych na Peronie Baltoro, zachęcamy do kontaktu przez maila: sekcje@rkw.org.pl lub przez naszą stronę na FB

Wysokość opłat za zajęcia sekcyjne jest rozpisana w naszym cenniku a krótki regulamin jest dostępny tutaj.

Poniżej możecie się zapoznać z rozkładem jazdy sekcji wspinaczkowych i dodatkowych zajęć prowadzonych na Peronie Balotoro

 

Cennik ścianki wspinaczkowej RKW –  Peron Baltoro

 

Lp. Rodzaj wejścia Normalny Ulgowy (dzieci i młodzież ucząca się oraz studenci)
1 Bilet jednorazowy 18 zł 15 zł
2 Karnet na 5 wejść (ważny 50 dni) 80 zł 64zł
3 Karnet na 10 wejść (ważny 90 dni) 140 zł 112
4 Karnet miesięczny OPEN 135 zł 108
5 Karnet kwartalny OPEN 320 zł 256
6 Happy Hours sobota i niedziela 18:00-20:00 (wejście jednorazowe) 12 zł 8 zł
7 Wejście rodzinne 2+1 za 45 zł dorośli – 12 zł dzieci – 8 zł
8 Do 10 roku życia dzieci Członków RKW* wchodzą bezpłatnie
9 Sekcja klubowa – 90 zł + wejściówka
10 Sekcja klubowa dla dzieci raz w tygodniu – 100 zł (cena obejmuje również wejściówkę)
11 Sekcja klubowa dla dzieci dwa razy w tygodniu – 170 zł (cena obejmuje również wejściówkę)
12 Dopłata za wejście do sauny do zakupionego wstępu na ścianę 10 zł dla jednej lub dwóch osób 5 zł każda kolejna osoba
13 Opłata za korzystanie z sauny z nieopłaconym wstępem na ścianę 20 zł dla jednej lub dwóch osób 10 zł każda kolejna osoba

Na naszej ścianie posiadający kartę dużej rodziny płacą 20% mniej, ale zniżka ta obliczana jest od kwot podstawowych (promocje się nie sumują).

Opłaty za sekcje klubowe nie podlegają zniżkom.

* Zwolnienie dotyczy tylko Członków Rzeszowskiego Klubu Wysokogórskiego, którzy opłacili składkę klubową do końca marca bieżącego roku.

Peron Baltoro otwarty jest codziennie od 16 do 22:00!

W naszym obiekcie honorujemy karty naszych partnerów:

 

Centrum Wspinaczkowe „Peron Baltoro”

ul. Kochanowskiego 19a

35-201 Rzeszów

Otwarte codziennie od 16 do 22

https://www.facebook.com/peronbaltoro.rzeszow/

e-mail: baltoro.rzeszow@gmail.com

Tel. 535266599

Dojechać do naszego obiektu można od ul. Kochanowskiego – znak zakazu wjazdu na tern obszaru kolei oczywiście nie dotyczy naszych klientów. W trakcie remontu dworca w nawierzchni drogi dojazdowej powstały całkiem spore dziury – prosimy na nie uważać!

 

  1. Czy podana cena wejściówki jest za godzinę czy za pobyt?

Cena dotyczy wejściówki na ścianę, płacisz raz i możesz wspinać się na obiekcie aż do zamknięcia.

  1. Jakie są godziny otwarcia ścianki?

CW Baltoro czynne jest codziennie od 16 do 22. Informacje o zamknięciu ścianki np. z powodu święta pojawiają się na naszym Facebooku.

  1. Co potrzebuję zabrać na ściankę wspinaczkową?

Do wspinaczki na początek potrzebne będzie Ci wygodne obuwie zmienne oraz strój sportowy.

  1. Czy muszę umawiać się wcześniej, żeby przyjść na ściankę?

Na ściankę można przyjść w dowolnym momencie bez wcześniejszego umawiania się. Kontakt wymagany jest tylko w przypadku chęci wzięcia udziału w szkoleniu z asekuracji.

  1. Jak mogę umówić się na szkolenie z asekuracji?

W takim przypadku należy kontaktować się bezpośrednio z jednym z naszych instruktorów. Listę instruktorów i operatorów znajdziesz tutaj: http://rkw.org.pl/baltoro-rzeszow/ w zakładce kontakt.

  1. Jakie są sposoby płatności?

Na ściance oprócz tradycyjnej gotówki można płacić kartą. Wejściówki odbywają się także na karty Benefit Multispor, OK System i Fit Profi

Cennik CW Baltoro: http://rkw.org.pl/baltoro-rzeszow/. Honorujemy Kartę Dużej Rodziny z którą macie u nas 50% zniżki.

  1. Jaki jest minimalny wiek dziecka, które może zacząć wspinaczkę?

Dzieci w wieku 3 lat mogą już próbować swoich sił na ściankach boulderowych ( z asekuracją w postaci materaca). Proszę pamiętać, że dziecko, które przebywa na ściance wspinaczkowej pozostaje nadal pod Państwa opieką.

  1. Jak zapisać się na sekcje/zajęcia indywidualne?

Zajęcia i sekcje prowadzone są przez instruktorów, należy kontaktować się bezpośrednio z nimi. Listę instruktorów znajdziesz tutaj: http://rkw.org.pl/baltoro-rzeszow/ w zakładce kontakt.

  1. Czy można na miejscu wypożyczyć sprzęt wspinaczkowy?

Na ściance do Państwa dyspozycji dostępne są uprzęże wspinaczkowe (również uprzęże pełne dla dzieci), przyrządy asekuracyjne oraz liny do wspinania z górną asekuracją.