BOULDERRES IX

W pochmurną sobotę 15 listopada na ścianie CW Baltoro Rzeszowskiego Klubu Wysokogórskiego pojawiło się 107 zawodników i 25 zawodniczek, którzy przybyli z różnych stron Polski na zawody wspinaczkowe BOULDERRES edycja 9.

br 1 MALE

Foto Maciej Gajewski

Eliminacje z podziałem na 4 grupy rozpoczęły się o godzinie 8:30 i trwały do 16:30. Cała stawka walczyła na 21 problemach, z którymi musiała się uporać w ciągu 2 godzin. Bouldery przygotowane przez Łukasza „Smagasia” Smagałę i Piotrka Sudera dawały zawodnikom możliwość przetestowania swoich umiejętności od technicznych i trickowych  po typowo siłowe gdzie można było pokazać swoją prawdziwą, zwierzęcą moc J. Ta różnorodność pozwoliła każdemu niezależnie od swoich umiejętności znaleźć coś dla siebie i spróbować swoich sił.

BR 31

foto Szczepan Podolec

Eliminacje nie były jednak końcem widowiska na zawodach. O godzinie 18:30 rozpoczęły się finały, w których wystąpili najmocniejsi zawodnicy z poprzedniej fazy.

Finał męski odbył się w towarzystwie:

1 Yuriy Dziubiak
2 Roman Batsenko
3 Paweł Grochowalski
4 Krzysiek Szalacha
5 Jacek Matuszek
6 Arkadiusz Millan

Finał damski rozegrały między sobą:

1 Gosia Rudzińska
2 Katarzyna Smagała
3 Ola Niemiec
4 Paulina Kalandyk
5 Daria Brylova
6 Kasia Janicka

„Ale się działo!!!” powiedziałby nie jeden widz obserwujący zmagania. Problemy był bardzo, bardzo wymagające i rozegrane w systemie pucharowym.

br 8 MALE

Foto Maciej Gajewski

Pierwszy boulder mężczyzn poszedł jak z płatka i poradziło sobie z nim, aż 4 zawodników co ciekawe wszyscy flashem: Krzysiek Szalacha, Paweł Grochowalski, Roman Batsenko i Yuriy Dziubiak. Problem drugi nie szedł już tak łatwo, chwytu topowego sięgnęła już tylko dwójka herosów z Ukrainy.

br 20 MALE

Na boulderze nr 3 znowu do topu sięgnęła tylko dwójka zawodników, tym razem Jacek Matuszek i ponownie Yuriy. Problem ostatni zdołał pokonać już tylko jeden zawodnik- widać że świetnie przygotowany- Yuriy, zostając zwycięzcą 9 edycji rzeszowskich zawodów. Nie pozostawił on wątpliwości, kto jest najmocniejszy w tegorocznym BoulderRes.

U Pań sytuacja była bardziej skomplikowana. Z pierwszym problemem poradziły sobie tylko dwie Panie: Ola Niemiec i Gosia Rudzińska, Na boulderze nr 2 tylko ta druga była w stanie zawalczyć do końca i jako jedyna utrzymała top.  Wydawało się, że to dobry prognostyk na drodze do zwycięstwa, jednak sytuacja odwróciła się na trójce, którą pokonała Ola Niemiec oraz Paulina Kalandyk.

br 17 MALE

Foto. Maiej Gajewski

Zatem wszystko miało rozstrzygnąć się na ostatniej przystawce. I tu na górze ściany zameldowała się czwórka dziewczyn. Najszybsza była Daria Brylova bo już w pierwszej próbie, dalej była Kasia Janicka, Paulina Kalandyk i Kasia Smagała.

Trójka dziewczyn po finałach miała taki sam stan ukończenia dwóch boulderów, lecz jedna tylko rzeszowianka Paulina Kalandyk potrzebowała do tego najmniejszej ilości prób. Tak więc jej przypadło zwycięstwo i panowanie na rzeszowskiej sklejce, aż do kolejnej edycji BoulderRes.

BR 20Foto Szczepan Podolec

Klasyfikacja finałowa Panów

Miejsce Imię Nazwisko
1 Yuriy Dziubiak
2 Roman Batsenko
3 Paweł Grochowalski
4 Krzysiek Szalacha
5 Jacek Matuszek
6 Arkadiusz Millan

br m-500x332

Klasyfikacja finałowa Pań

Miejsce Imię Nazwisko
1 Paulina Kalandyk
2 Ola Niemiec
3 Gosia Rudzińska
4 Daria Brylova
5 Kasia Janicka
6 Katarzyna Smagała

br k-500x332

Obok zawodów BoulderRes odbyły się także zmagania DryToolowe na czas i trudność, w których zwyciężył jeden z routsetterów Smagaś.

Jak co roku wedle rzeszowskiej tradycji miał miejsce finał B. W klubie Vinyl przy psychodelicznych, transowych kawałkach bawiło się prawie 70 zawodników i widzów BoulderResa . Królową parkietu została po raz drugi już tego dnia – Paulina Kalandyk, która ze swoją świtą Maćkiem Motyką i Pawłem Kaliszem bawili do 5 rano J

Galerie z zawodów możecie zobaczyć :

https://www.szczepanpodolec.blogspot.com

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.901251443219084.1073741838.144377448906491&type=1

To jak w tym roku ludzie bawili się na naszych zawodach możecie obejrzeć pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=3Bef8bwufro

Do zobaczenia w przyszłym roku na jubileuszowej 10 edycji BoulderRes!

Ziemia

Chcemy także szczególnie podziękowania za wsparcie:

partnerzy BR

 

sponsorzy BR

media BR

Prześlij komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.