boulderres napis

Co roku, w połowie listopada Rzeszowski Klub Wysokogórski obchodzi swoje święto, pod nazwą BoulderRes. A dokładniej są to zawody boulderowe, organizowane w niższej część ścianki wspinaczkowej „CW Baltoro”, gdzie zawodnicy zmagają się z ok. 20 problemami składającymi się kilku mocnych przechwytów. Do asekuracji służą jedynie umieszczone pod nimi materace.

Boulderres

Początki

Historia BoulderResa rozpoczęła się w 2006 roku na ściance przy Kościele o. Saletynów w Rzeszowie. Maciej Bedrejczuk postanowił zorganizować tam towarzyskie zawody pod nazwą „Tower Of Power”. Pierwsza edycja zgromadziła niecałe 40 osób, głównie miejscowych mocarzy, ale inicjatywa przyjęła się na tyle, że postanowiono organizować kolejne edycje. Kontynuacji działań nie przeszkodziły nawet przenosiny ściany do nowej lokalizacji- starej wojskowej pralni przy budynku MPEC-u. Można powiedzieć, że wręcz przeciwnie, do Rzeszowa zaczęło zjeżdżać coraz więcej zawodników i to nie tylko z naszego województwa.

Rok 2010 był czasem przełomowym dla zawodów z dwóch powodów: zmiana nazwy na obowiązującą aktualnie, czyli BoulderRes oraz pojawienie się u nas routsettera z najwyższej półki- Tomasza Oleksego. Pozwoliło to wynieść imprezę na kolejny poziom oraz umożliwiło sprawdzenie siebie na doborowych problemach. Zawody z roku na rok rosły w siłę.

Ósma edycja BoulderResa odbyła się już w nowym budynku przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 11. Większy obiekt, lepsze zaplecze i organizacja pozwoliły na pomieszczenie już ponad 130 zawodników i zapewnienie dobrego widowiska, nie tylko dla startujących ale i dla widzów. Kolejne edycje umacniały pozycję BouldeResa i stawały się obowiązkowym punktem w kalendarzu niejednego wspinacza. Do Rzeszowa zaczęły przyjeżdżać nawet osoby z zagranicy nadając imprezie charakter międzynarodowy. I tak jest do dziś.

Relacje z poszczególnych edycji możecie prześledzić tutaj: