Relacja BoulderRes 2015

Relacja BoulderRes 2015

Już po raz dziesiąty miłośnicy wspinaczki spotkali się na Rzeszowskich Zawodach BoulderRes. Impreza ta zapoczątkowana przez Macieja Bedrejczuka, na małej ściance w kościelnej wieży, przerosła jego najśmielsze oczekiwania. Bo kto wtedy mógł przypuszczać, że do naszego miasta przyjeżdżać będzie 170 zawodników nie tylko z całej Polski, ale też z Ukrainy i Białorusi? Kto 10 lat temu wiedział, że mała garstka pasjonatów zbuduje własne centrum wspinaczkowe, pozyska fundusze oraz wolontariuszy, aby w coraz okazalszy sposób kontynuować tradycję rzeszowskich zawodów? A jednak…

Po ponad miesiącu przygotowań, dogrywania szczegółów i organizacji sali wspinaczkowej, w sobotę o 8.30 zaczęła się jubileuszowa edycja naszej imprezy. Pierwsi chętni mogli sprawdzić się na 21 boulderach, nad którymi pracował przez ostatnie 2 dni Stas Kleshnov Ukraina wraz z „lokalsem” Adamem Nowakiem. A było nad czym się trudzić-od czujnego wspinania po krawądkach, przez balansowanie po paczkach aż po solidną bańkę z dobrych chwytów z no-handem jako topem. W skrócie:pełen przekrój i duże pole do popisu dla wspinaczy średnio zaawansowanych i początkujących. Problemy doskonale wyłoniły czołówkę damską, ale niestety szybko okazało się, że nie doceniliśmy najmocniejszych panów, co spowodowało, że pod uwagę trzeba było wziąć czas pokonania wszystkich problemów.
W finale czekały na zawodników cztery bouldery. Na rozwiązanie każdego z nich mieli cztery minuty. Czas ten jednak okazał niewystarczający, aby wymyślić najskuteczniejsze patenty, gdyż doczekaliśmy się tylko 3 męskich topów i 1 damskiego.

 Wyniki finałów:

Miejsce

Imie

Nazwisko

Klub

Miejsce

Imie

Nazwisko

Klub

1

Daria

Brylova

KS Korona / E-climbing Shop, Heartbeat

1

Piotr

Czarnecki

KS Korona/ Evolv

2

Karina

Mirosław

Pol-Inowex Skarpa Lublin

2

Krzysiek

Szalacha

T- Wall

3

Gosia

Rudzińska

KW Kotłownia / evolv

3

Mikołaj

Nowotnik

UKA/Crux

4

Olga

Niemiec

Ks korona/ Funaticos

4

Szczepan

Podolec

RKW

5

Asia

Oleksiuk

KWW,

5

Zbigniew

Bardel

CW Baltoro

6

Karolina

Ośka

KS Korona, Triop, Second You

3 4

(fot. M. Gajewski)

Gdy emocje już opadły, po zakończeniu zawodów ponad sto osób przeniosło się na after party, gdzie najwytrwalsi przy dupstepowych dźwiękach bawili się niemal do czwartej nad ranem

Jako organizatorzy dziękujemy naszym partnerom, sponsorom oraz patronom medialnym za wsparcie zawodów oraz tym, którzy pomogli w przygotowaniach. Jednak przede wszystkim dziękujemy przybyłym zawodnikom i widzom za świetną atmosferę.

sponsorzy-zawodow-Baltoro

Serdecznie zapraszamy za rok na kolejną edycję BoulderResa!!

Prześlij komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.