W minioną sobotę na Kamieńcu, z inicjatywy i pod patronatem Rzeszowskiego Klubu Wysokogórskiego odbyła się już 4 edycja akcji PoRZĄDKI.
W tym roku akcja spotkała się z bardzo dużym zaangażowaniem środowiska wspinaczkowego i przyjechało aż 14 osób, ażeby wspólnymi siłami porządkować przestrzeń wokół Odrzykońskich skał.
W planach, jak co roku było zbieranie śmieci i wycinka krzaków utrudniających dostęp i korzystanie ze skał, przycinanie drzew, jak również kontynuacja wymiany asekuracji na Krowiej Turni. Warto od razu zaznaczyć, że większość zaplanowanych prac udało się sprawnie wykonać.

Część grupy nie marnując czasu od razu ruszyła na śmieciobranie!

Zasada była prosta – nazbierasz worek albo dwa śmieci to należy Ci się nagroda w postaci kawy lub herbaty 

Pozostała część ekipy skupiła się na karczowaniu krzaków i przycinaniu drzew. W ruch poszły piły ręczne i spalinowe, siekiery i maczety, a nawet zęby! Rżnięto, rąbano i wycinano, że aż wióry w powietrzu latały a pracującym przyświecało hasło: metry k… metry (sześcienne drewna).

Następnie wszystkie odcięte gałęzie i wycięte krzaki odłożono na sterty a część posłużyła, jako materiał na nowe platformy pod skałami.

Późnym popołudniem, zebrano pokaźny stos śmieci i odsłonięto znaczną część skał i terenu powyżej Eigerka oraz na południe od Krowiej Turni, uformowano dwie nowe platformy i przycięto gałęzie drzew, które już przytulały się do skał. Po zakończonej pracy w miłej atmosferze przystąpiono do grillowania.

Wszystkim, którzy przybyli na Kamieniec i własnymi ręcami pomagali w tak szczytnym celu, jakim jest porządek w naszych podkarpackich skałach serdecznie Dziękujemy! Odwali

liście kawał porządnej roboty, której efekty widać na każdym kroku!