Krakowskie Centrum Wspinaczkowe Reni Sport po przenosinach ściany postanowiło odświeżyć kawałek Krakowskiej historii, czyli reaktywowano zawody Boulder Dash.

Za oknem deszcz, więc Rzeszowska ekipa postanowiła się pojawić na zawodach w składzie: Ania Balicka (RKW, CW Baltoro), Kuba Sadrakuła (RKW, CW Baltoro), Szczepan Podolec (RKW, CW Baltoro), Krzysiek Szalacha (RKW, CW Baltoro, T-Wall), Zbyszek Bardel (CW Baltoro).

(Kuba Sadrakuła na technicznym połogu, foto Paulina Kruszyńska)

W eliminacjach czekały na nas 23 bouldery o różnym stopniu  trudności. Nie zabrakło technicznego wspinania, siłowych problemów jak i solidnych, koordynacyjnych baniek. Pierwsze pięć boulderów miało być łatwych tak zapewniał organizator, jednak okazało się, że osobom początkującym i niskim sprawiło wiele problemów.

(Krzysiek w eliminacjach, foto Paulina Kruszyńska)

Finały, to tylko trzy bouldery. Po zmianach w przepisach zawodnicy mają tylko 4 minuty i nie mają tzw. „kradzionego czasu„ czyli po upływie 4 minut zawodnik nie może  kontynuować wspinania będąc już na ścianie.

W finałach wystąpili Ania Balicka, która zajęła 6 miejsce (i tu należą się gratulacje, bo była najmłodszą uczestniczką w finałach a już drugi raz dostała się do finałów w zawodach seniorskich). A w finale panów wystąpił Krzysiek Szalacha, który ostatecznie zajął 1 miejsce!

Wyniki naszych reprezentantów :

Anna Balicka – 6 miejsce

Krzysiek Szalacha – 1 miejsce

Zbyszek Bardel – 11 miejsce

Szczepan Podolec – 19 miejsce

Kuba Sadrakuła – 77 miejsce

Pełne wyniki: Pań i Panów