20 sierpnia 2022 roku Rzeszowski Klub Wysokogórski przy wsparciu Urzędu Miasta Rzeszowa organizuje “Dzień Otwarty na Peronie”.  Wszystkich zainteresowanych wspinaczką i górami zapraszamy na Peron Baltoro – ściankę wspinaczkową, która znajduje się terenach PKP w Rzeszowie, przy ul. Kochanowskiego 19A.

Impreza skierowana do osób, które jeszcze nigdy się nie wspinały oraz wszystkich,  którzy posmakowali tej dawki adrenaliny i chcieliby poszerzyć swoje umiejętności.

W ramach imprezy zapraszamy na DARMOWE ZAJĘCIA DLA DZIECI I DOROSŁYCH podczas których instruktorzy RKW wprowadzą Was w świat wspinaczkowej zabawy. Z ich pomocą pokonacie pierwsze kroki i przechwyty. Będziecie mogli spróbować również zimowej wspinaczki sportowej czyli drytoolingu.

Dla osób, które pierwsze kroki we wspinaczce mają już za sobą przygotowaliśmy WARSZATY. Będziecie mogli poznać techniki linowe stosowane przy wspinaczce skalnej – budowa stanowisk, przewiązywanie się w stanowisku, zjazdy i podchodzenie na linie –  jeśli któreś z tych zagadnień są Wam jeszcze obce to zapraszamy do udziału w warsztatach.

Początek imprezy o godzinie 10:00. Zajęcia w grupach będą odbywać się co godzinę, aż do 18.00. Warsztaty zaś będą odbywać się co dwie godziny i potrwają również do godziny 18.00.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w zajęciach i warsztatach prosimy o wypełnienia formularza lub kontakt telefoniczny z Adamem – tel.: 798521632.

Oprócz wspinania i zabaw sprzętowych zachęcamy do integracji oraz dzielenia się swoimi doświadczeniami. W trakcie odpoczynku zapraszamy do wspinaczkowego kina, gdzie będziecie mogli obejrzeć klasyki filmów wspinaczkowych oraz całkiem świeże produkcje.

Po dniu pełnym wysiłku fizycznego i psychicznego na zakończenie imprezy zapraszamy na regenerację przy grillu i dobrej muzyce.

Dzień Otwarty odbędzie się dzięki dotacji z Urzędu Miasta Rzeszowa