Oprócz mnie, Rzeszowski Klub Wysokogórski  godnie reprezentowali również  Szczepan Podolec  i Zbyszek Bardel. Zawody w Zakopanem są dla mnie pozycją obowiązkową w kalendarzu startowym i jak historia pokazuje, jedynie stół operacyjny mógłby mnie z nich wykluczyć (tfu tfu!). Są one okazją do spotkań po wakacjach i sprawdzeniem, czy dużo jeszcze brakuje naszej formie przed grudniowymi Mistrzostwami  Polski.

Tym razem forma nie rozpieszczała, za to pogoda już tak i zawodnicy nie musieli chować się przed deszczem, ale cieszyć słońcem przez cały weekend. Przez moment nad imprezą zawisły czarne chmury wraz z informacją w czwartek po południu, że ściana nie jest jeszcze rozstawiona a routesterzy nie mają gdzie pracować. Na szczęście zawody wystartowały punktualnie.

Niestety żadnemu z naszych chłopaków nie udało się dostać do kolejnej rundy, ale to zapewne chwilowa niedyspozycja i sądząc po wynikach w skałach, następnym razem będzie tylko lepiej. Niedzielne półfinały i finały odbyły się jak zawsze przy dopingu publiczności Festiwalu Górskiego i w rytmach serwowanych  przez DJa De La Rocka.

Trzeba przyznać, że klimat ZakoBoulder Power jest niepowtarzalny. I dzięki temu nie myśli się na przykład o kontuzjach i innych starczych dolegliwościach. Sama nie wiem jak to się stało, ale udało mi się zdobyć 3 miejsce  i srebrny medal Pucharu Polski.

Dziękuję wszystkim za wsparcie i do zobaczenia w Poznaniu!

Wyniki finałów:

 1. Aleksandr Stepanov (Kaliningrad) 3t7 4b4
 2. Piotr Czarnecki (KS Korona, Evolv) 2t5 4b4
 3. Jakub Główka (UKA Warszawa, Bloco) 2t5 4b9
 4. Adrian Chmiała (KS Korona Kraków, Evolv) 1t1 3b4
 5. Grzegorz Karolak (BLOCO, Beastmaker.co.uk) 1t2 4b8
 6. Mikołaj Nowotnik (UKA / Crux) 1t9 3b6
 7. Maciej Kalita (KS Korona Kraków, weld.pl) 0t0 3b9
 8. Tadeusz Sługocki (Crux) 0t0 2b4
 1. Elena Jarowa (SW AlpikaFpinka Wrocław) 3t11 3b8
 2. Agata Wiśniewska (KW Toruń, DMM, adidas Outdoor, Five Ten, Gatowalls) 2t2 2b2
 3. Paulina Kalandyk (RKW BlocoEvolv) 1t2 3b7
 4. Olga Niemiec (KS Korona, La Sportiva) 1t2 2b2
 5. Asia Oleksiuk (KW Warszawa / Crux) 1t3 2b2
 6. Małgorzata Rudzińska (KW Kotłownia, Evolv) 0t0 2b2

Paulina Kalandyk