W tym roku Rzeszowski Klub Wysokogórski rozpoczyna Akcje PoRZĄDKI 21 kwietnia. Tym razem akcja wpierana jest przez Inicjatywę Środowisk Wspinaczkowych „Nasze Skały”. Zbiórka i początek prac o godzinie 10 pod Krowią Skałą na terenie Odrzykońskiego Kamieńca. W planach:

 • zbieranie śmieci na całym terenie wokół skał Kamieńca
 • karczowanie i koszenie poszycia w parku gminy Wojaszówka
 • przycinanie drzew
 • odczyszczanie skał
 • poprawa i wymiana infrastruktury wspinaczkowo-turystycznej

Wszystkich chętnych zapraszamy do pomocy, mile widziane także wsparcie w postaci sprzętu (piły i kosy spalinowe, siekiery, maczety).

Po pięciu latach prac na terenie Kamieńca zakres prac do wykonania na tym obszarze się coraz bardziej zmniejsza, więc jeżeli frekwencja dopisze wydelegujemy grupę specjalną do zbierania śmieci na terenie Strzelnicy, Sokolego Grzbietu i Rezerwatu Prządki (wspinanie tam jest zakazanie ale sprzątanie dozwolone ?).

Około godziny 16-17 zakończenie prac porządkowych, początek wspólnego grillowania / palenia ogniska – zapraszamy na „małe co nieco”.

Do udziału serdecznie zaprasza zarząd Rzeszowskiego Klubu Wysokogórskiego

W tym roku w ramach Akcji PoRZĄDKI Rzeszowski Klub Wysokogórski postanowił zorganizować specjalny konkurs, który ma zachęcić do czyszczenia zapomnianych dróg i boulderów i promocji podkarpackich rejonów wspinaczkowych.

Regulamin konkursu Akcja PoRZĄDKI

 1. Konkurs Akcja PoRZĄDKI organizowany i finansowany jest przez Rzeszowski Klub Wysokogórski
 2. Konkurs ma na celu promocję podkarpackich rejonów wspinaczkowych i podkarpacia
 3. W konkursie mogą wziąć udział wszystkie zainteresowane osoby bez względu na wiek czy płeć pod warunkiem, że spełnią następujące kryteria:
  1. Odczyszczą drogę, boulder w jednym z podkarpackich rejonów wspinaczkowych
  2. Udokumentują fotograficznie stan po czyszczeniu
  3. Zdjęcia zamieszczą na Facebook z odnośnikiem do fanpage RKW; #AkcjaPoRZĄDKI, i takimi informacjami jak: nazwa rejonu, skały, drogi lub bouldera
 4. Osoby biorące udział w konkursie wspinają się, czyszczą drogi i bouldery na własną odpowiedzialność. Rzeszowski Klub Wysokogórski nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek uszczerbki na zdrowiu powstałe wskutek wyżej wymienionych czynności.
 5. Początek konkursu jest równocześnie inauguracyjna imprezą – Akcja PoRZĄDKI edycja VI, która w tym rok odbędzie się 21.04.2018 – więcej info na www.rkw.org.pl
 6. Na koniec konkursu wyznaczony jest dzień 10.11.2018
 7. Rzeszowski Klub Wysokogórski zastrzega sobie możliwość wcześniejszego zakończenia konkursu o czym powiadomi 14 dni wcześniej na https://www.facebook.com/rkwklub i stronie rwk.org
 8. Spośród wszystkich uczestników w trakcie zawodów BoulderRes XIII rozlosowane zostaną nagrody między innymi:
  1. Lina dynamiczna marki Tendon
  2. Torba na liną marki Snap
  3. Drobne nagrody rzeczowe: szczotki, woreczki na magnezję itp.
 9. Każdy post oznaczony #AkcjaPoRZĄDKI to jeden los w konkursie – im więcej zamieszczonych postów tym większa szansa na wygraną.
 10. Lista zwycięzców zostanie opublikowana na https://www.facebook.com/rkwklub i stronie rkw.org