Rzeszowski Klub Wysokogórski ma przyjemność zaprosić na coroczny Mityng Wspinaczkowy, który odbędzie się jak zawsze na terenie Kamieńca w Odrzykoniu.

Jak co roku wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w przygotowanych warsztatach wspinaczkowych i uczestnictwa w zawodach wspinania z liną i boulderingu. Najmłodsi mogą uczestniczyć w specjalnie dla nich przygotowanej konkurencji „Junior” czyli wspinaniu z górną asekuracją.

Program Imprezy:

11:00 – Oficjalne rozpoczęcie mityngu wspinaczkowego
10:30 – 12:00 Rejestracja zawodników, wydanie pakietów startowych
11:00 – 17:00 Zawody wspinaczkowe**
11:30 – Rejestracja uczestników i rozpoczęcie warsztatów: wspinaczkowe, techniki linowe, asekuracja, zjazdy, slackline
14:00 – 16:00 Wycieczka po rejonie Kamieniec, gry terenowe dla dzieci
17:30 – Chillout Posiłek, suplementacja 🙂
18:00 – 18:30 Wspinanie na Podkarpaciu – Rejon „Kamieniec” podsumowanie realizowanych projektów, plany na przyszłość.
18:30 – Oficjalne wyniki i wręczenie nagród zwycięzcom zawodów wspinaczkowych
19:00 – Chillout ciąg dalszy

Lokalizacja

Impreza skupiać się będzie na terenie Kamieńca w Odrzykoniu – dojazd od Rzeszowa w stronę krosna i przed rezerwatem Prządki należy skręcić w prawo. Parkować można w wyznaczonych miejscach wzdłuż drogi i na sporym parkingu niedaleko kościoła i lokalnej knajpy.

Boulderowców zachęcamy do odwiedzenia również innych okolicznych rejonów, w których będzie można pokonać sporą dawkę wysoko punktowanych boulderów!

Zapisy!!!

Ze względu na fakt że chcemy przygotować dla każdego uczestnika mityngu mały pakiet startowy, prosimy wszystkich zainteresowanych o zgłoszenie chęci udziału przez poniższy formularz:

W tym roku impreza została dofinansowana przez Województwo Podkarpackie co mamy nadzieję pozytywnie wpłynie na atrakcje oferowane wszystkim uczestnikom. Mityng wspinaczkowy organizowany jest w ramach zadania: „Rozwój infrastruktury turystycznej w rejonie wspinaczkowym Kamieniec” realizowanego przez Rzeszowski Klub Wysokogórski przy wsparciu finansowym Województwa Podkarpackiego.

Wspinaczka odbywa się w środowisku naturalnym. Pamiętaj o podstawowych zasadach: Nie zostawiaj śmieci,  w miarę możliwości usuń ślady magnezji ze skały.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian programie imprezy i regulaminie zawodów.

*w razie niepogody następny termin mityngu to 05 września 2021 (niedziela), w dalszym postępowaniu zastrzegamy sobie prawo do kolejnej zmiany terminu

**udział w zawodach mogą wziąć osoby, które już kiedyś próbowały wspinaczki w skałach, osoby niepełnoletnie powinny wspinać się pod nadzorem pełnoletniego opiekuna