Już po raz dziesiąty miłośnicy wspinaczki spotkali się na Rzeszowskich Zawodach BoulderRes. Impreza ta zapoczątkowana przez Macieja Bedrejczuka, na małej ściance w kościelnej wieży, przerosła jego najśmielsze oczekiwania. Bo kto wtedy mógł przypuszczać, że do naszego miasta przyjeżdżać będzie 170 zawodników nie tylko z całej Polski, ale też z Ukrainy i Białorusi? Kto 10 lat temu wiedział, że mała garstka pasjonatów zbuduje własne centrum wspinaczkowe, pozyska fundusze oraz wolontariuszy, aby w coraz okazalszy sposób kontynuować tradycję rzeszowskich zawodów? A jednak…

Po ponad miesiącu przygotowań, dogrywania szczegółów i organizacji sali wspinaczkowej, w sobotę o 8.30 zaczęła się jubileuszowa edycja naszej imprezy. Pierwsi chętni mogli sprawdzić się na 21 boulderach, nad którymi pracował przez ostatnie 2 dni Stas Kleshnov Ukraina wraz z „lokalsem” Adamem Nowakiem. A było nad czym się trudzić-od czujnego wspinania po krawądkach, przez balansowanie po paczkach aż po solidną bańkę z dobrych chwytów z no-handem jako topem. W skrócie:pełen przekrój i duże pole do popisu dla wspinaczy średnio zaawansowanych i początkujących. Problemy doskonale wyłoniły czołówkę damską, ale niestety szybko okazało się, że nie doceniliśmy najmocniejszych panów, co spowodowało, że pod uwagę trzeba było wziąć czas pokonania wszystkich problemów.
W finale czekały na zawodników cztery bouldery. Na rozwiązanie każdego z nich mieli cztery minuty. Czas ten jednak okazał niewystarczający, aby wymyślić najskuteczniejsze patenty, gdyż doczekaliśmy się tylko 3 męskich topów i 1 damskiego.

 Wyniki finałów:

MiejsceImieNazwiskoKlubMiejsceImieNazwiskoKlub
1DariaBrylovaKS Korona / E-climbing Shop, Heartbeat1PiotrCzarneckiKS Korona/ Evolv
2KarinaMirosławPol-Inowex Skarpa Lublin2KrzysiekSzalachaT- Wall
3GosiaRudzińskaKW Kotłownia / evolv3MikołajNowotnikUKA/Crux
4OlgaNiemiecKs korona/ Funaticos4SzczepanPodolecRKW
5AsiaOleksiukKWW,5ZbigniewBardelCW Baltoro
6KarolinaOśkaKS Korona, Triop, Second You

(fot. M. Gajewski)

Gdy emocje już opadły, po zakończeniu zawodów ponad sto osób przeniosło się na after party, gdzie najwytrwalsi przy dupstepowych dźwiękach bawili się niemal do czwartej nad ranem

Jako organizatorzy dziękujemy naszym partnerom, sponsorom oraz patronom medialnym za wsparcie zawodów oraz tym, którzy pomogli w przygotowaniach. Jednak przede wszystkim dziękujemy przybyłym zawodnikom i widzom za świetną atmosferę.

Serdecznie zapraszamy za rok na kolejną edycję BoulderResa!!