Zapraszamy na XXXIII edycję zawodów w Narciarstwie Wysokogórskim „Puchar Połonin” memoriał Andrzeja Kusia

Termin i miejsce: 23 luty 2019 r. Bieszczady – Wetlina

Skitouring to odmiana narciarstwa łącząca wędrówkę na nartach oraz zjazd narciarski w terenie górskim. Specjalnie zaprojektowany do tego typu aktywności sprzęt umożliwia wygodne podchodzenie pod górę i wyśmienitą kontrolę nad nartami podczas zjazdu. Taka forma narciarstwa zdobywa coraz większą popularność w Polsce. Zawody „Puchar Połonin” organizowane przez Rzeszowski Klub Wysokogórski, są najstarszą tego typu imprezą w Polsce. Dzięki wyjątkowej atmosferze i wysokiemu poziomowi sportowemu z roku na rok przyciągają coraz większą liczbę zawodników z kraju i zagranicy. Wykorzystując patronat medialny, przyczyniamy się nie tylko do popularyzacji tego rodzaju aktywności ale również promocji regionu Bieszczad.

W zawodach startujemy w 3 kategoriach z podziałem na mężczyzn i kobiety wg opisu jak niżej:

Mężczyźni OPEN
Kategoria główna dla mężczyzn z trasą zawodniczą i walką o główne trofeum jakim jest Puchar Mistrza Połonin.

Kobiety OPEN
Kategoria główna dla kobiet z trasą zawodniczą i walką o główne trofeum jakim jest Puchar Mistrzyni Połonin.

Mężczyźni Turystyczna
Kategoria dla mężczyzn chcących przejść główną część trasy zawodów bez nadmiernego pośpiechu i stresu towarzyszącego walce o miejsce :-). Kategoria również dobra dla początkujących w zawodach skitourowych, chcących zapoznać sie ze specyfiką tego rodzaju wydarzenia.

Kobiety Turystyczna
Kategoria dla kobiet chcących przejść główną część trasy zawodów bez nadmiernego pośpiechu i stresu towarzyszącego walce o miejsce :-). Kategoria również dobra dla początkujących zawodniczek, chcących zapoznać sie ze specyfiką tego rodzaju wydarzenia.

Mężczyźni SplitBoard
Kategoria dla mężczyzn poruszających sie na SplitBoard, na trasie nie posiadającej dłuższych odcinków zjazdowych w trawersie po plaskim.

Kobiety SplitBoard
Kategoria dla kobiet poruszających sie na SplitBoard, na trasie nie posiadającej dłuższych odcinków zjazdowych w trawersie po plaskim.

Kontakt:

Organizator: Edward Twardowski tel. 502 338 620

Kierownik tras: Paweł Nowak tel. 501 536 061

Dyrektor zawodów: Leszek Bedrejczuk tel. 691 964 352 [email protected]

Piotr Grzyb tel. 608 298 348

e-mail: [email protected].

Sponsorzy:

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie PRAMAXlogo.jpg