W Bieszczadach odbyła się 37. edycja organizowanego przez Rzeszowski Klub Wysokogórski „Pucharu Połonin”. Pomimo początków odwrotu zimy, wcześniejsze zapasy śniegu wytrzymały i dały możliwość rozegrania zawodów.

W tym roku trasa eksplorowała masywy Jawornika i Paportnej; do wyboru zawodnicy mieli wersję „open” (długość 22 km, przewyższenie 1432 m), oraz „turystyczną” (długość 17 km, przewyższenie 1034 m). Najliczniejsze reprezentacje wystawił KS Kandahar oraz KW Kraków.

Na podium kategorii OPEN stanęli:

Kobiety

 1. Iwona Górowska (GOPR Bieszczady)
 2. Aleksandra Kośny (KS Kandahar)
 3. Edyta Domagała (KW Kraków)

Mężczyźni

 1. Michał Klamut (GOPR Karkonosze/KS Kandahar)
 2. Marek Ząbik (Rzeszów)
 3. Wojciech Kłoda (KS Kandahar)

Na podium kategorii TURYSTYCZNEJ stanęli:

Kobiety

 1. Rita Pudło (Sanok)
 2. Małgorzata Kruk (Bielsko-Biała)
 3. Justyna Bieniek (Lutowiska)

Mężczyzni

 1. Cyprian Paulanis (KS Kandahar)
 2. Marcin Pudło (Sanok)
 3. Bohdan Fedak (Skiturowe Bieszczady)

Kompletne wyniki

Po trudach zawodów uczestnicy mogli odpocząć i oddać się integracji w gościnnych progach schroniska „Pod Wysoką Połoniną” w Wetlinie.

Zdjęcia z imprezy można zobaczyć tutaj: https://www.facebook.com/PucharPolonin 

https://photos.app.goo.gl/vvrGuSM5PZQvRu8W9

https://drive.google.com/file/d/16XLYxICrofM2xgIDMZ6fNVR-p4Y3AwSp/view?usp=share_link

Szczególne podziękowania należą się wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w przygotowanie i realizację zawodów, wytyczenie i przygotowanie trasy, obsługę punktów sędziowskich i sędziowanie całego biegu, budowanie przyjemnej atmosfery przed i po zawodach i wiele innej nieocenionej i niezliczonej pracy. Bez tych wszystkich dobrych ludzi (żeby nikogo nie pominąć nie będę wymieniał z imienia i nazwiska), którzy poświęcili swój czas energie i środki finansowe zawody te by się nie odbyły!

Naszymi Sponsorami byli: Mountain Shop Rzeszów, Akro Dom, Ultime, Elmarr, Aura, Kapitan Planeta i Piwowar Domowy – Aleksander Helman. Dziękujemy serdecznie za wsparcie!